ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8963031
*
nr 896 3031
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 157
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 maj 2014
kl 18:47:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/5 17:18:09
1
600 kr
25/5 19:38:44
2
1.200 kr
25/5 20:02:50
1
800 kr
25/5 20:03:37
1
1.100 kr
25/5 20:04:01
1
1.300 kr
25/5 20:15:28
2
1.800 kr
25/5 20:20:04
1
1.700 kr
25/5 20:20:36
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 896 3031
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 157
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 maj 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/5 17:18:09 | 1 | 600 kr |
| 25/5 19:38:44 | 2 | 1.200 kr |
| 25/5 20:02:50 | 1 | 800 kr |
| 25/5 20:03:37 | 1 | 1.100 kr |
| 25/5 20:04:01 | 1 | 1.300 kr |
| 25/5 20:15:28 | 2 | 1.800 kr |
| 25/5 20:20:04 | 1 | 1.700 kr |
| 25/5 20:20:36 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33 -
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:49



